LITTLE KNOWN FACTS ABOUT DOğAL TAşLAR.

Little Known Facts About doğal taşlar.

Little Known Facts About doğal taşlar.

Blog Article

Şimdi sizlere tüm doğal ve değerli taşların isimlerini bir liste halinde vereceğiz. Bu taşların renk ve özelliklerini detaylı bir şekilde paylaştığımız makalelerden öğrenebilirsiniz.

 Lepidolit taşı, Sadece sizi sakinleştirmekle kalmaz vücudunuzda bulunan mevsimsel alerjik astımada fayda sağlamaktadır. Ten ile temas ettiği anda özelliğini göstermeye başlayacak sizlerin alerjisini alacaktır.  

Doğada kendiliğinden bulunan ve insan eli değmeden elde edilen değerli taşların her birinin bir hikâyesi var. Değerli taş ve kristallerin iyileştirici enerjileri vardır. Doğum haritasında her burcun özel bir taşı olur.

Bir tane ametist taşı evimin girişinde bir inquireıda duruyor. Ara sıra toprağa gömüyorum sonra yıkayıp tekrar yerine koyuyorum. Başak burcuyum burcumun taşı değilmiş ama nedense çAlright seviyorum ametist.

Yunan mitolojisinde üzerinde ametist taşı bulunan birinin sarhoş olmayacağına yada ametist taşından yapılmış bir kadehten içilen alkolün kişiyi sarhoş etmediğine inanılırmış.

Kullandığımız çeşme suların aksine hazır sular ile temizliğini yapabilirsiniz. Güneş testide tavsiye edilir güneşe koyularak doğal taşlarda temizlenir fakat sizlere en bilinen ikisinden bahsedeceğiz. Her doğal taş mineral açısından zengin birer canlıdır. Vücudunuza temas ettiklerinde negatif enerjiyi alan taşlar kötü enerjiyi alırlar ve bunların her two güne bir temizliğinin en az bir saat olsa bile bu arındırma yönteminin yapılması gerekmektedir.

Su ile temas ettirilmemesi gereken doğal taşlardan biri olan selenit taşı, doğal taşlar yakınındaki diğer doğal taşların enerjilerini nötrleme özelliğine sahip. Selenit taşı faydaları ise zihin netliği sağlama, farkındalığı artworkırma ve karışıklığı gidermedir.

Bulunduğu ortamdaki negatif enerjiyi temizleyen kalsedon taşı faydaları, iyimserlik ve cömertlik olarak biliniyor. Koruyucu bir doğal taş olduğu için nazara karşı da kullanılıyor.

Buradaki doğal taşlar reiki ve meditasyon için çok uygun. Daha önce yazmış olduğum “Meditasyon ve Meditasyonun Alternatifleri” yazıma da bakmanızı isterim.

Daha büyük bir doğal taşın yanında 24 saat bekleterek doğal taş temizliğini sağlayabilirsiniz.

Doğal taşların günümüzdeki kullanımı çoğunlukla aksesuar yapımında kullanılsa da ruhsal ve fiziksel problemlere fayda sağlar. ÇAlright sayıda kişi tarafından kullanılmaktadır.

Doğal taş milyonlarca yıl önce toprağın altında basınç ve ısının etkisi ile ortaya çıkmıştır. En eski yapı malzemeleri arasında yer alan doğal taşlar, kendi titreşimleri ile etrafa enerji yayarlar. Doğal taşların enerjilerini kayıp etmeleri söz konusu değildir. Bu nedenle ölümsüz olarak da bilinmektedirler. ÇAlright medeniyette doğal taşlar çAlright değerli kabul edilmiştir. Uzmanlar kişilerin kendilerine uygun taşı buldukları zaman hem taşta hem de kişinin enerjisinde değişkenlik olduğunu söyler.

 Doğal taşlar arasında tansiyon için kullanılan doğal taş sedef taşıdır. Sedef taşının para ve bereket taşı olduğunu biliyoruz. Fakat tansiyon hastası müşterilerimizden de duyduklarımıza göre bunu doğruluyoruz.

Yakut taşı, antik çağlardan beri bilinen ve popüler olan doğada bulunan en sert ikinci doğal mineral olan kırmızı korindon çeşididir.

Report this page